Peelingi do ciała i twarzy stosowane są bardzo chętnie, ale nie każdy wie, że warto też zrobić peeling skóry głowy. Dzięki takiemu zabiegowi można pobudzić cebulki włosów do wzrostu i sprawić, że włosy będą piękniej wyglądały. Jak zrobić peeling skóry głowy? Czy warto przygotować samodzielnie peeling, a może użyć gotowych kosmetyków?
Peeling skóry głowy – czy warto?
Peeling jest doskonałym zabiegiem, który pozwala pozbyć się martwego naskórka. Dzięki temu skóra staje się gładka i bardziej odżywiona. Również wykonując regularnie peeling, można dotlenić skórę i sprawić, żeby była bardziej sprężysta i jędrna. Najczęściej wykonuje się regularnie peeling twarzy lub ciała. Zapomina się przy tym, że skóra głowy jest też narażona na wiele czynników atmosferycznych i zewnętrznych, które zaburzają gospodarkę hormonalną i niekorzystnie wpływają na wiele aspektów. Dzięki peelingowi skóry głowy można znacząco wzmocnić włosy i sprawić, że będą one mniej się przetłuszczać.
Jak zrobić peeling skóry głowy?
Wykonanie peelingu nie jest trudne. Najpierw należy spłukać włosy letnią wodą. Następnie należy nałożyć peeling i rozpocząć masowanie. Skórę masuje się opuszkami palców okrężnymi ruchami, ale bardzo delikatnie. Taki masaż powinien zająć około 3 minut. Po zakończeniu należy dokładnie spłukać włosy i sprawdzić, czy nie pozostały resztki preparatu. W zależności od używanego kosmetyku na włosy można nałożyć maseczkę lub należy je umyć szamponem. Nie jest to skomplikowany zabieg, a więc warto wypróbować go od razu!
Jak często wykonywać peeling skóry głowy?
Peeling jest zabiegiem, który złuszcza martwy naskórek. Nie można go robić zbyt często, gdyż można podrażnić skórę. Najlepiej jest wykonywać go raz w tygodniu. Można także taki zabieg wykonywać dwa razy w miesiącu. Ważne jest to, aby były one regularne. Wówczas będzie można osiągnąć i zobaczyć efekty już po kilku zabiegach.
Efekty peelingu skóry głowy
Peeling skóry głowy daje mnóstwo pozytywnych efektów. Przede wszystkim skóra głowy jest odżywiona i bardziej sprężysta. Włosy u nasady nie są przyklapnięte, a także zmniejsza się swędzenie skóry. Po zabiegu włosy znacznie wolniej się przetłuszczają, a wszelkie podrażnienia znikają. Można dokładnie oczyścić skórę z pozostałości kosmetyków czy różnych zabrudzeń, na które skóra głowy jest narażona. Peeling stymuluje cebulki włosów, a to prowadzi do tego, że włosy rosną szybciej i są mocniejsze. Regularny peeling skóry głowy to korzyści, które będą widoczne od razu!
Peeling do skóry głowy – jaki wybrać?
W sklepach z kosmetykami dostępnych jest wiele produktów, które można stosować jako peeling do skóry głowy. Należy oczywiście dobrać produkt, który będzie odpowiedni do konkretnego rodzaju włosów. Warto oczywiście sprawdzić skład takiego preparatu i sprawdzić, czy nie ma w nim szkodliwych substancji chemicznych. Można również z łatwością przygotować domowy peeling do skóry głowy. Wówczas ma się pewność, że wszystkie składniki są naturalne. Takie mieszkanki można przygotować w ciągu kilku chwil i od razu użyć.