Moda

Jak prać wełnę? Odpowiadamy

Jak prać wełnę? Odpowiadamy

Nie każdy wie o tym, w jaki sposób prać wełnę. Istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów. Dzięki nim tkanina będzie dalej w świetnym stanie.

Sprawdzone sposoby na pranie wełny

W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów prania wełny w pralce najlepiej będzie zastosować się do paru przydatnych trików. Podczas chłodnych dni ludzie często zakładają ubrania zrobione z wełny. Wełniane swetry, koce i inne ubrania pozwalają zachować wiele ciepła. Nie każda osoba wie jednak, w jaki sposób prać wełnę w pralce bez ryzyka jej sfilcowania. Warto zaznaczyć, że wełna to nie jeans i pranie ciuchów z tej tkaniny wymaga poświęcenia nieco więcej uwagi. Dzięki paru prostym wskazówkom wełniane ubranie będzie po praniu zawsze jak nowe.

Jak prać wełnę?

Niestety w przypadku wełny bardzo łatwo jest popełnić błędu w praniu. W wielu przypadkach mogą one zepsuć efekt, czego przecież nikt nie chce. Żeby dowiedzieć się, w jaki sposób prać w pralce ubrania zrobione z wełny, trzeba głównie uważnie przeczytać metkę załączoną przez producenta. Przeważnie na metkach swetrów oraz innych ubrań wełnianych znajduje się symbol prania w pralce. Najczęściej jest on opatrzony liczbą, która oznacza zalecaną temperaturę. Jeżeli natomiast na ubraniu widnieje symbol prania ręcznego, trzeba się trzymać tego zalecenia. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na pranie w pralce w temperaturze, która nie przekracza poziomu 30-40 st. Celsjusza. Istnieją też sprawdzone sposoby na to, żeby zapobiec filcowaniu się wełny w czasie prania ubrania w pralce. Przede wszystkim trzeba pamiętać o zastosowaniu przeznaczonego do tego zadania programu bądź innej opcji do prania delikatnej odzieży bez wibrowania. Eksperci nie wykluczają też możliwości prania wełny w zimnej wodzie. Okazuje się, że jedną z podstawowych przyczyn filcowania się swetrów oraz innej odzieży wełnianej są wahania temperatury. Z tego powodu należy zadbać o to, żeby temperatura zawsze była na stałym poziomie nie tylko w czasie fazy prania, ale też podczas płukania.

W jaki sposób prać wełnę?

Sporo osób ma problemy z praniem ubrań zrobionych z wełny. Nierzadko pojawiają się wątpliwości co do tego, jaki program zastosować. Przede wszystkim nie można popadać w panikę. W nowoczesnych pralkach najczęściej można wybrać jeden spośród dziewięciu szybkich programów. Można zdecydować się na automatyczny program prania. Powinien się on sprawdzić w przypadku ubrania wełnianego. Warto pamiętać, że oprócz wyżej wymienionych porad trzeba też zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego detergentu. Najlepiej postawić na specjalny produkt przeznaczony do prania odzieży zrobionej z wełny. Dobrym wyborem będzie najłagodniejszy środek piorący dostępny na rynku. Należy wiedzieć o tym, że płyn zmiękczający nie jest optymalnym wyborem w przypadku odzieży wełnianej. Jeżeli jednak koniecznie chce się zastosować taki produkt, najlepiej postawić na ekologiczny płyn do płukania tkanin. Dzięki temu odzież nie powinna się zmechacić.

Udostępnij