Tutaj jesteś

Jak prać wełnę? Odpowiadamy

6 maja 2023 Moda jak prać wełnę


Nie każdy wie o tym, w jaki sposób prać wełnę. Istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów. Dzięki nim tkanina będzie dalej w świetnym stanie.

Sprawdzone sposoby na pranie wełny

W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów prania wełny w pralce najlepiej będzie zastosować się do paru przydatnych trików. Podczas chłodnych dni ludzie często zakładają ubrania zrobione z wełny. Wełniane swetry, koce i inne ubrania pozwalają zachować wiele ciepła. Nie każda osoba wie jednak, w jaki sposób prać wełnę w pralce bez ryzyka jej sfilcowania. Warto zaznaczyć, że wełna to nie jeans i pranie ciuchów z tej tkaniny wymaga poświęcenia nieco więcej uwagi. Dzięki paru prostym wskazówkom wełniane ubranie będzie po praniu zawsze jak nowe.

Jak prać wełnę?

Niestety w przypadku wełny bardzo łatwo jest popełnić błędu w praniu. W wielu przypadkach mogą one zepsuć efekt, czego przecież nikt nie chce. Żeby dowiedzieć się, w jaki sposób prać w pralce ubrania zrobione z wełny, trzeba głównie uważnie przeczytać metkę załączoną przez producenta. Przeważnie na metkach swetrów oraz innych ubrań wełnianych znajduje się symbol prania w pralce. Najczęściej jest on opatrzony liczbą, która oznacza zalecaną temperaturę. Jeżeli natomiast na ubraniu widnieje symbol prania ręcznego, trzeba się trzymać tego zalecenia. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na pranie w pralce w temperaturze, która nie przekracza poziomu 30-40 st. Celsjusza. Istnieją też sprawdzone sposoby na to, żeby zapobiec filcowaniu się wełny w czasie prania ubrania w pralce. Przede wszystkim trzeba pamiętać o zastosowaniu przeznaczonego do tego zadania programu bądź innej opcji do prania delikatnej odzieży bez wibrowania. Eksperci nie wykluczają też możliwości prania wełny w zimnej wodzie. Okazuje się, że jedną z podstawowych przyczyn filcowania się swetrów oraz innej odzieży wełnianej są wahania temperatury. Z tego powodu należy zadbać o to, żeby temperatura zawsze była na stałym poziomie nie tylko w czasie fazy prania, ale też podczas płukania.

W jaki sposób prać wełnę?

Sporo osób ma problemy z praniem ubrań zrobionych z wełny. Nierzadko pojawiają się wątpliwości co do tego, jaki program zastosować. Przede wszystkim nie można popadać w panikę. W nowoczesnych pralkach najczęściej można wybrać jeden spośród dziewięciu szybkich programów. Można zdecydować się na automatyczny program prania. Powinien się on sprawdzić w przypadku ubrania wełnianego. Warto pamiętać, że oprócz wyżej wymienionych porad trzeba też zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego detergentu. Najlepiej postawić na specjalny produkt przeznaczony do prania odzieży zrobionej z wełny. Dobrym wyborem będzie najłagodniejszy środek piorący dostępny na rynku. Należy wiedzieć o tym, że płyn zmiękczający nie jest optymalnym wyborem w przypadku odzieży wełnianej. Jeżeli jednak koniecznie chce się zastosować taki produkt, najlepiej postawić na ekologiczny płyn do płukania tkanin. Dzięki temu odzież nie powinna się zmechacić.

Redakcja naturalnypunktwidzenia.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak nosić beret