Tutaj jesteś

Robić peeling przed czy po goleniu?

27 kwietnia 2023 Uroda peeling przed czy po goleniu


Wiele osób zastanawia się, jak działa peeling przed czy po goleniu będzie lepiej. Nie ulega wątpliwości, że golenie i peeling to dwa zabiegi, które opłaca się ze sobą łączyć w ramach kompleksowej pielęgnacji ciała. Jeśli dokładnie oczyścisz skórę przed goleniem to możesz uniknąć podrażnień. Jednocześnie golenie przebiega łagodniej, skuteczniej oraz sprawniej. Efektem jest nie tylko gładka, ale również jędrna oraz nawilżona skóra.

Stosowanie peelingu

Zdecydowanie warto na łazienkowej półce mieć peeling i używać go przynajmniej 2 – 3 razy w tygodniu. Głównym zadaniem peelingu jest usuwanie martwych komórek naskórka, jednak jego rola na tym się nie kończy. Wyrównuje koloryt skóry, a także pomaga organizmowi oczyścić się z toksyn i usunąć zanieczyszczenia. Dodatkowo wygładza, nawilża oraz odżywia skórę. Osoby, które regularnie stosują peeling mają ciało miękkie i przyjemne w dotyku. Peeling należy zdecydowanie robić przed. Jednak nie może to być kilka minut przed, a najlepiej dzień wcześniej. Na dokładnym oczyszczeniu skóry i odchyleniu włosków polega kluczowe działanie peelingu. Dzięki temu można łatwiej i szybciej usunąć wszystkie włoski. Kosmetyk usuwa martwy naskórek, dlatego nie trzeba się martwić o wrastające włoski. Można śmiało powiedzieć, że peeling zmiękcza włoski. Warto wybrać taki, który ma dobroczynne surowce w składzie, ponieważ wtedy ryzyko pojawienia się podrażnień po goleniu jest mniejsza.

Kiedy robić peeling?

Lepiej nie stosować peelingu po goleniu, ponieważ wtedy skóra jest narażona na dodatkowy stres i podrażnienia. Dotyczy to zwłaszcza osób ze skórą wrażliwą. Nie należy używać peelingu każdego dnia, jeśli usuwasz włoski codziennie. Oczywiście codzienne golenie też nie jest dobre, ponieważ skóra nie ma czasu się zregenerować i wyciszyć. Wybór kosmetyków do peelingu jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu może znaleźć coś dla siebie. Najlepiej zakupić kosmetyki u sprawdzonego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią. Warto podkreślić, że peeling można przygotować również w domu.

Rodzaje peelingu

Do wyboru mamy peeling enzymatyczny lub mechaniczny. Peeling mechaniczny to taki, którego drobinki ścierają warstwę martwego naskórka. W tej grupie można wyróżnić peelingi gruboziarniste oraz peelingi drobnoziarniste. Godne polecenia są również peelingi enzymatyczne, które bazują na enzymach pozyskiwanych z roślin. Należy pamiętać o kilku zasadach, żeby golenie przebiegło sprawnie. Trzeba unikać golenia na szybko i na sucho. Prostą drogą do nabawienia się podrażnień jest pośpiech i brak odpowiedniego poślizgu. Przed zabiegiem umyj skórę wodą z mydłem lub żelem, żeby usunąć nadmiar sebum oraz zanieczyszczenia. Warto spędzić kilka minut w kąpieli lub pod prysznicem. Dzięki temu odpowiednio rozgrzejesz i zmiękczysz skórę, co ułatwi depilację. Używaj sprawdzonych kosmetyków do golenia, żeby chronić skórę przed podrażnieniami. Należy przesuwać maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, jak stosować peeling.

Redakcja naturalnypunktwidzenia.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?