Tutaj jesteś

Co to jest glamping i czy warto z niego korzystać?

12 lutego 2023 Podróże glamping co to jest


Wśród różnych form wypoczynku na łonie natury można wyszczególnić glamping. Warto dowiedzieć się, na czym dokładnie polega ten rodzaj wyjazdów.

Glamping co to?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: glamping co to jest? Glamping można uznać za nowoczesną formę campingu. Nazwa glamping pochodzi od dwóch angielskich słów, które oznaczają ekskluzywny camping. Glamping to alternatywna forma wypoczynku, która stanowi połączenie pobytu na campingu z luksusami oferowanymi w hotelach. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą spędzić czas na łonie natury, jednak nie chcą pozbawiać się luksusów.

Jak wygląda glamping?

Glamping może przybierać dość zróżnicowane formy, w zależności od indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Najczęściej na campingach w tej formie można spotkać się z małymi domkami, które są nieco podobne do namiotów. Ich wygląd może również przypominać wigwamy lub bańki. Możliwe jest znalezienie glampingu w formie domków na drzewie, a także obiektów na jeziorze, które stoją na specjalnych palach.

Dlaczego warto?

Glamping to rozwiązanie, które ma szereg zalet. Przede wszystkim podczas pobytu na tego typu campingu jest się w pobliżu przyrody i można korzystać z jej dóbr. Na glamping można się udać własnym pojazdem i zaparkować w pobliżu, ponieważ bardzo często obiekty tego typu oferują darmowe parkingi. Kolejną zaletą pobytu na glampingu jest wyposażenie obiektów we wszystkie niezbędne akcesoria, które są przydatne podczas funkcjonowania na co dzień. Na miejscu są również serwowane posiłki w bardzo wysokim standardzie, dlatego na pewno nie będzie się głodnym podczas pobytu.

Dla kogo glamping?

Glamping to rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim u osób, które preferują pobyty na łonie natury. Z domków ma się przepiękny widok, a podczas pobytu można się zrelaksować z dala od miejskiego zgiełku. Glamping doskonale sprawdzi się wśród osób, które zwracają uwagi na detale, ponieważ obiekty są doskonale zaaranżowane i wyposażone. Decydując się na glamping można poczuć się jak na koloniach, o czym bez wątpienia marzy wiele dorosłych osób.

Jak się przygotować?

Podczas przygotowań do wyjazdu na glamping należy przede wszystkim zgromadzić niezbędne akcesoria. Podstawowe elementy wyposażenia będą dostępne w obiekcie. Warto zapakować do plecaka przedmioty, które mogą się dodatkowo przydać podczas wyjazdu. Wśród nich można na przykład wymienić odpowiednie obuwie lub termos. Akcesoria, które planuje się zabrać, powinno się dostosować do specyfiki miejsca, w którym będzie się mieszkać podczas urlopu.

Ile kosztuje glamping?

Kolejną istotną kwestią związaną z glampingiem jest koszt tego typu wyjazdu. Ceny glampingu mogą być zróżnicowane i są zależne od kilku istotnych czynników, wśród których można na przykład wymienić lokalizację obiektu oraz dodatkowe udogodnienia. Koszty glampingu wahają się od dwustu do pięciuset złotych za jedną dobę, w zależności od specyfiki wybranego obiektu. Dodatkowo noclegi w niektórych obiektach zależne są również od liczby osób, które decydują się na taki wyjazd wspólnie.

Redakcja naturalnypunktwidzenia.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

glamping co to jest